Terapeutická komunita Vršíček
Dům na půl cesty Bójka
Sociální rehabilitace
Terénní program

NENÍ AKTUÁLNÍ

Náplní práce je vyhledání a navázání kontaktu s osobami bez domova v jejich přirozeném prostředí, tj. na ulici, parcích, squotech a jinde a poskytnutí základního sociálního poradenství (nejčastěji pomoc s vyřízením ztracených dokladů); dále pak pomoc při zajištění základních hygienických potřeb (distribuce hygienických balíčků) a informace o rizicích spojených s životem na ulici; podpora a motivace těchto osob k využívání návazných služeb pomoci a tím i k návratu do společnosti, případně osobní doprovod. Dále pak zprostředkování lékařské pomoci, motivace k vyhledání odborné lékařské pomoci. Práci v terénu vykonávají spolu vždy dva pracovníci. Další náplní práce je evidence výkonů práce s klientem do statistických výkazů pro potřeby úřadů.

Požadujeme středoškolské vzdělání + kurz pracovníka v sociálních službách dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách. Dále pak pozitivní přístup k cílové skupině, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, komunikativnost, empatie, týmová práce, trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost, uživatelská schopnost práce na PC.
Výhodou
je praxe v oboru, VOŠ (sociálně právní) a znalost zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách.

Nabízíme zázemí stabilní neziskové organizace, práci v mladém kolektivu, pravidelnou supervizi, podporu dalšího vzdělávání a osobního rozvoje, mobilní telefon, pět dní sickday (po zkušební době).

Mzda při nástupu 22 500,- Kč měsíčně

Nástup 1. dubna 2018

Úvazek: HPP 1,0. Pracovní smlouva zatím na dobu určitou, s možností prodloužení.

Místo pracoviště: Terénní program, Rubešova 581/4, 326 00 Plzeň

Kontaktní osoba: Kateřina Jannová, DiS. 735 172 996 e-mail: teren(@)skp-plzen.cz.

Zájemci o nabízenou pracovní pozici zašlou do 15.3.2018 na e-mail: teren(@)skp-plzen.cz
a) strukturovaný životopis
b) motivační dopis
c) kopii nejvyššího dosaženého vzdělání, případně odborného vzdělání.

Do předmětu e-mailu prosím napište „Výběrové řízení terénní pracovník“. Po vyhodnocení zaslaných dokumentů budou k osobnímu pohovoru pozváni pouze vybraní kandidáti. Vyhrazujeme si právo výběrové řízení prodloužit nebo zrušit.

Vyplněním a odesláním strukturovaného životopisu a kopie dosaženého vzdělání poskytuje uchazeč Středisku křesťanské pomoci Plzeň v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v zaslaných dokumentech. Poskytnuté osobní údaje budou zpracovávány výhradně za účelem výběru uchazeče o zaměstnání. Souhlas je poskytován na dobu od odeslání podkladů k výběrovému řízení do uzavření pracovní smlouvy s vybraným uchazečem. Poté budou osobní údaje ostatních uchazečů vymazány.