Terapeutická komunita Vršíček
Dům na půl cesty Bójka
Sociální rehabilitace
Terénní program

Rekonstrukce koupelny v rámci hygienického servisu

Díky příspěvku Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové byla v listopadu 2016 dokončena rekonstrukce koupelny v 1. patře v rámci hygienického servisu. Dosud se muži i ženy dělili o jeden sprchový kout v suterénu domu, což některé ženy odrazovalo od jeho používání. Díky nové koupelně mohou služby hygienického servisu používat odděleně muži (v dosavadních prostorách) a ženy (v nové koupelně se sprchovým koutem).

Dříve ženy projevovaly přání, aby mohly využívat hygienický servis i po otevírací době, a to z důvodu přání většího soukromí. Ve stávajícím hygienickém servisu je možnost soukromí omezená, v samotném prostoru sprchového koutu a WC není dostatek místa. Díky nové koupelně budou mít nyní ženy možnost dbát o svou hygienu v důstojnějších podmínkách.

Díky rekonstrukci koupelny pro ženy se zlepšily i podmínky práce pro samotného zaměstnance, který má provoz hygienického servisu na starosti. Bude moci obstarávat hygienický servis v řádné otevírací době bez nutnosti otevírat hygienický servis v odpoledních hodinách pro ženy, což pro něj znamená se v odpoledních hodinách více věnovat přímé práci s uživateli.

 

Za službu Sociální rehabilitace Mgr. Tamara Csösz