Terapeutická komunita Vršíček
Dům na půl cesty Bójka
Sociální rehabilitace
Terénní program
Zpět na úvod

O Terapeutické komunitě Vršíček

TKV je provozována v katastru obce Litohlavy, na polosamotě u lesa. Pro specifickou skupinu uživatelů návykových látek poskytujeme bezpečné prostředí oddělené od běžného života ve městě a nežádoucího vlivu rizikových osob a sociálně patologických jevů. Místo je však dostupné pro rodinné příslušníky a přátele, kteří mají o své blízké zájem.

Dostanete se k nám vlakem nebo autobusem do Rokycan, z Rokycan autobusem do Litohlav. Z autobusové zastávky do komunity je to cca 900 m pěšky po asfaltové a posléze štěrkové cestě mezi lesem a polem nebo autem sjedete na dálničním sjezdu na Rokycany, odbočíte vlevo na Litohlavy, na začátku obce před hřištěm zabočíte doleva, pojedete cca 500 m po asfaltové, později po štěrkové cestě mezi polem a lesem až ke komunitě.

Dostupnost lékařské péče, úřadů, obchodů a služeb je cca 500 m k obchodu se smíšeným zbožím v Litohlavech. Další obchody, úřady, lékařská zařízení a nádraží jsou v Rokycanech (cca 4 km) a v Plzni (cca 16 km). V případě potřeby je k dispozici služební vozidlo.

Provoz v TKV probíhá nepřetržitě 24 hodin. Klientům je k dispozici vždy minimálně jeden pracovník. V objektu stále někdo přítomen.

Pokud klient splňuje požadavky pro přijetí do léčby, přijede v předem domluveném termínu do komunity.

Návštěvy jsou umožněny pravidelně každou neděli odpoledne, nebo po dohodě v jiný den, ve společných prostorech areálu viz Příručka pro klienty.

 

 

Sociální služby jsou financované z více zdrojů. Jejich seznamy jsou uvedené ve Výroční zprávě v odkazu "Ke stažení".

partners